plnlenfrdeitrues

Aktywny weekend w Jaśkowie Wyróżniony

Aktywny weekend w Jaśkowie

W dniach 31 maja - 3 czerwca 2018r. w Jaśkowie odbyła się impreza integracyjna zorganizowana z okazji Dnia Dziecka oraz Wielki Turniej Gry w Piłkę Palantową przeprowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Palantowe.
Kadra PSPal zorganizowała dla drużyny z Jaśkowa cykl treningów, mających na celu przygotowanie zawodników do zbliżającego się Międzynarodowego Turnieju w Cyprzanowie w powiecie raciborskim. Rozgrywki przeprowadzone były dwoma sposobami: gry w palanta i gry w schlagballa, według których grają drużyny śląskie i niemieckie.
Natomiast 1 czerwca Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński z okazji Dnia Dziecka złożył najmłodszym mieszkańcom Jaśkowa najlepsze życzenia i wręczył słodkie upominki.
Następnie odbył się Wielki Turniej Gry w Palanta. Rozgrywki, w których brały udział dwie drużyny z Jaśkowa i jedna PSPal, trwały ponad 5 godzin. Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami. Po turnieju odbył się konkurs rzutów do celu na specjalnej ściance przygotowanej przez PSPal, gdzie nagrodami były czapeczki i koszulki.
Równolegle z turniejem miały miejsce zabawy i inne atrakcje dla najmłodszych, prowadzone przez pracowników Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie. Każde dziecko otrzymało drobny upominek, były lody i słodki poczęstunek. Dużym powodzeniem cieszyła się pyszna grochówka, ugotowana przez jedną z mam.
W sobotę, 2 czerwca Kadra PSPal Warszawa i drużyna PSPal Jaśkowo wzięły udział w „Żeglarskim i nie tylko Dniu Dziecka nad jeziorem Ewingi w Zalewie”. Wieczorem w Jaśkowie odbyła się potańcówka dla wszystkich mieszkańców sołectwa. Do tańca zagrzewał DJ Andrzej z PSPal.
W niedziele, 3 czerwca rozegrany został towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy zawodnikami Jaśkowa a PSPal.
Podczas każdego dnia sportowych zmagań w różnych formach aktywnego wypoczynku uczestniczyło ponad 100 osób. Dla wszystkich chętnych była woda i kiełbaski z grilla.
Zorganizowanie tego wielodniowego wydarzenia możliwe było przy wsparciu i zaangażowaniu wielu osób.
Sołectwo Jaśkowo składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Zalewa, pracownikom Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie, prezesom firmy „Dam -Rob” w Zalewie, firmy „Wartex” w Suszu oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Palantowemu.
 

1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę