plnlenfrdeitrues

Turniej Gry w Palanta w Cyprzanowie Wyróżniony

Turniej Gry w Palanta w Cyprzanowie


W dniach 30 czerwca – 1 lipca 2018r. Drużyna PSPal Jaśkowo wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Piłkę Palantową w śląskim Cyprzanowie, zorganizowanych w ramach obchodów 100-lecia istnienia Ludowego Klubu Sportowego Cyprzanów. Rozgrywki odbyły się między drużynami z Lublina, Warszawy, Wojnowic, Cyprzanowa i Jaśkowa.
Uroczystą imprezę otworzył Starosta Powiatu Raciborskiego Pan Ryszard Winiarski oraz Prezes Ludowego Klubu Sportowego Cyprzanów Pan Gerard Bula.
Pomimo pochmurnej pogody atmosfera na boisku była gorąca. Ponad 100 osób wzięło aktywny udział w trwającym ponad siedem godzin turnieju. Rozgrywki odbywały się według zasad Schlagballa, w której inaczej niż w Palancie rozgrywana jest piłka na boisku, potrzebne są inne umiejętności oraz większa współpraca między zawodnikami.
Mecze rozgrywane według zasad Schlagballa są bardziej atrakcyjne zarówno dla grających jak i dla kibiców. Drużyna z Jaśkowa była z najmłodszym stażem, jednak umiejętnościami nie ustępowała dłużej grającym zawodnikom.

 

Tabele wyników:
Juniorzy:
Wojnowice – Cyprzanów - 52:33
PSPal Jaśkowo – Cyprzanów - 17:30
Wojnowice – PSPal Jaśkowo - 33:24

Seniorzy:
PSPal Warszawa – MKS Lublin - 36:27
Cyprzanów – PSPal Jaśkowo - 63:11
MKS Lublin – PSPal Jaśkowo - 17:37
Cyprzanów – PSPal Warszawa - 55:8
Cyprzanów – MKS Lublin - 42:11
PSPal Warszawa – PSPal Jaśkowo - 21:20

 

Drugi dzień obchodów 100- lecia Klubu również był przepełniony emocjami. Uroczystości zapoczątkowała Msza Święta za członków Klubu, z kościoła nastąpił przemarsz na boisko, gdzie odbyła się cześć oficjalna obchodów. Jubilatom życzenia z okazji 100- lecia istnienia LKS Cyprzanów złożył Wójt Gminy Pietrowice Wielkie Pan Andrzej Wawrzynek oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów. Sportowo tego dnia postawiono na piłkę nożną. Drużyna z Jaśkowa rozegrała 3 mecze. Podczas pobytu na ziemi raciborskiej młodzież miała też okazję obejrzeć Targ Koński w Pietrowicach Wielkich, odbywający się w ostatnie soboty miesiąca. W drodze powrotnej młodzież odwiedziła kościół na Jasnej Górze w Częstochowie. W wyjeździe udział wzięła grupa 19 osób, mieszkańców sołectwa Jaśkowo.  Na sierpień zaplanowany jest następny turniej, który tym razem odbędzie się w Warszawie.
 

Ostatnio zmienianywtorek, 10 lipiec 2018 08:46
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę