plnlenfrdeitrues

I turnus „Zielonych Wakacji” zakończony Wyróżniony

I turnus „Zielonych Wakacji” zakończony

Zgodnie z tradycją z lat ubiegłych w tym roku także zostały zorganizowane „Zielone Wakacje” dla dzieci z terenu Gminy Zalewo. Zajęcia odbywały się w dniach od 9 do 20 lipca. Za ich organizację odpowiedzialne były Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie oraz Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica „Słoneczko”.
„Zielone wakacje” skierowane do dzieci w wieku 9-12 lat obfitowały w szereg warsztatów animacyjno-integracyjnych, plastyczno-artystycznych oraz taneczno-sportowych.
W ramach zajęć zorganizowano również wycieczki. Pierwszą był wyjazd do Golubia-Dobrzynia, gdzie zwiedzano zamek. Nie pominięto także wioski tematycznej Macikowo, w której dzieci poznawały zioła i ich zastosowanie.
Kolejną wycieczką był wyjazd do Olsztynka. Dzieci odwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny, potocznie zwany skansenem, oraz Hutę Szkła Artystycznego, gdzie mogły zobaczyć, jak wyrabia się szklane „cudeńka”. Dzieci zwiedziły Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Obejrzały tam wystawę „Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim 1409-1411 r.”. W Ostródzie odwiedziły kręgielnie, dzięki czemu miały możliwość poznania zasad gry w kręgle. W Pacółtowie odwiedzono szkółkę jeździecką. Dzieci poznawały naturę koni i ich zwyczaje.
W ramach prowadzonych zajęć dzieci odkrywały także ciekawe miejsca w okolicy. Odwiedziły siedzibę Stowarzyszenia Dziedzictwa Kulturowego „Izba Pamięci” w Zalewie. W zalewskiej ekomarinie miały możliwość pobrania lekcji pływania na optymistkach oraz odbyły rejs tramwajem wodnym po jeziorze Ewingi.
Zakończeniem dwutygodniowych zajęć był dziewięciokilometrowy pieszy rajd do Bajd Tam dzieci zostały ugoszczone w ekologicznej zagrodzie Pani Haliny Krajnik.
Przez cały okres „Zielonych wakacji” dzieci uczestniczyły w różnych konkursach. Za osiągnięte wyniki dostały nagrody, dyplomy i medale.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 24 lipiec 2018 10:37
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę