plnlenfrdeitrues

grudzień 2019 - ZALEWO

Mikołajkowe Talenty w M-GCK

18 grudnia 2019 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbyły się „Mikołajkowe Talenty”. Wszystkich zgromadzonych gości przywitała  Pani Dyrektor Fryderyka Małachowska. Jak tradycja tej uroczystości nakazuje, swoje talenty zaprezentowały wszystkie koła zainteresowań z Centrum Kultury. Jako pierwsze na scenie wystąpiły „Jezioranki”. Śpiewając wesołe pastorałki wprowadziły gości w świąteczną atmosferę. Kolejny występ na scenie należał do dzieci i młodzieży z koła teatralnego „Koliber” prowadzonego przez Panią Wiolettę Żołądkiewicz. Przedstawienie było poprowadzone w formie koncertu życzeń. Część muzyczną koncertu uatrakcyjnił występ wokalny Julii Sprawki i Martyny Sostek, pod kierownictwem Pana Jarosława Łabudzińskiego. Swoje umiejętności zaprezentowały również dzieci z koła tanecznego przygotowane przez Panią Sybillę Bąk. Na zakończenie swoje talenty zaprezentowali nasi najmłodsi podopieczni, dzieci z Artystycznego Przystanku Malucha. Wspólnie z rodzicami i opiekunką Panią Anną Kiłyk zatańczyli wesoły taniec Woogie- Boogie. Burmistrz Zalewa Marek Żyliński pogratulował instruktorom, dzieciom i młodzieży wspaniałych występów oraz złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczno-noworoczne. Wszyscy rodzice i  opiekunowie otrzymali upominki wykonane przez naszych „artystów” w postaci słodkich pierniczków świątecznych, natomiast dzieci z rąk Mikołaja  otrzymały gry planszowe. Po pamiątkowym zdjęciu Dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska zaprosiła wszystkich uczestników na świąteczny słodki poczęstunek.

  Organizatorzy uroczystości składają serdeczne podziękowania sponsorom;

- Andrzej i Łukasz Brejta Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zalewie,

- Firma DAM-ROB Sp.z o.o. Sp.k ,

- Zakład Drobiarski Lech Drób Sp.z o.o.

 

Więcej zdjęć na stronie www.mgckzalewo.pl

 

Czytaj dalej...

Wigilia w Klubie Seniora

 

  17 grudnia 2019 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie w sali widowiskowej odbyło się Uroczyste Spotkanie Wigilijne z Seniorami. Panie przygotowały pyszne wigilijne potrawy; - barszcz czerwony, krokiety, pierogi, ryby w pomidorach, śledzie, kapustę z grzybami i czerwoną fasolą, grzybki marynowane, pieczywo, ciasta, kawę, herbatę oraz owoce. Tradycyjnie w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Morąga. Przewodniczący Związku Pan Jan Dębski przekazał na ręce Pani Anny Gawlińskiej bukiet kwiatów oraz złożył serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne dla wszystkich Pań Seniorek, Pani Dyrektor Fryderyki Małachowskiej oraz pracowników Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. Uroczystość przebiegała w miłej świątecznej atmosferze, której towarzyszył śpiew kolęd i pastorałek.

Więcej zdjęć na stronie www.mgckzalewo.pl

Czytaj dalej...

Konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Obszaru Kanału Elbląskiego na lata 2021-2030

W związku z zakończeniem prac nad opracowaniem projektu Strategii Rozwoju Obszaru Kanału Elbląskiego na lata 2021-2030, zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrażenie opinii na temat przedmiotowego dokumentu.

Konsultacje społeczne polegają na zgłoszeniu uwag i opinii do projektu dokumentu wyłącznie na „Formularzu konsultacyjnym do projektu „Strategii Rozwoju Obszaru Kanału Elbląskiego na lata 2021-2030” w terminie do 15.01.2020 r. w formie:

  1. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(w tytule e-maila należy wpisać „konsultacje społeczne”);
  2. drogą korespondencyjną na adres: Związek Gmin Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego ul. Mickiewicza 24, 14-100 Ostróda (z dopiskiem „konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Obszaru Kanału Elbląskiego na lata 2021-2030”).

Uwagi i opinie wniesione w inny sposób niż opisany powyżej i bez wskazania imienia
i nazwiska osoby zgłaszającej zastrzeżenia do projektu oraz po upływie ww. terminu nie będą rozpatrywane.

 

Poniżej można pobrać w wersji elektronicznej projekt Strategii Rozwoju Obszaru Kanału Elbląskiego na lata 2021-2030, Formularz konsultacyjny.

Do pobrania:

  1. Projekt Strategii Rozwoju Obszaru Kanału Elbląskiego na lata 2021-2030
  2. Formularz konsultacyjny projektu Strategii Rozwoju Obszaru Kanału Elbląskiego na lata 2021-2030
Czytaj dalej...

Mikołajki w centrum Zalewa

Ile siły w Mikołaju,

Ile śniegu w jego kraju,

Ile gwiazd na ciemnym niebie,

Tyle słodyczy Mikołaj ma dla Ciebie.

 

I tak też było 6 grudnia z Zalewie. Na plac Jana Pawła II przybył Mikołaj z koszem pełnym słodyczy, aby spotkać się ze zgromadzonymi dziećmi. Mimo mrozu i  chłodu nie zabrakło sił na wspólne tańce wokół choinki udekorowanej własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Na zakończenie spotkania Burmistrz Zalewa Marek Żyliński złożył obecnym życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS