plnlenfrdeitrues

styczeń 2020 - ZALEWO

Koncert Noworoczny

W dniu 17.01.2020 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się Koncert Noworoczny. Zgromadzonych gości przywitali w imieniu Burmistrza Zalewa gospodarze wieczoru Dyrektor M-GCK w Zalewie Fryderyka Małachowska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Lichacz. Gospodarze wieczoru w kilku zdaniach podsumowali miniony 2019 rok, następnie zaprosili do wysłuchania koncertu Edyty Geppert, z udziałem Piotra Matuszczaka – fortepian, wg. scenariusza i reżyserii Piotra Loretza.

             Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku Mariana Hamera.

             Udział w koncercie był dla zgromadzonych gości okazją przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Czytaj dalej...

XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zalewie

Miejsko -  Gminne Centrum Kultury w Zalewie przy współpracy ze szkołami z terenu miasta i gminy Zalewo w dniu 12.01.2020 r. grało XXVIII Finał WOŚP,  który przebiegał pod hasłem: „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Już od wczesnych godzin rannych wolontariusze wraz z opiekunami kwestowali w obrębie kościołów: w Zalewie, Dobrzykach i Borecznie. Szefem Zalewskiego sztabu była Fryderyka Małachowska, członkami: Elżbieta Miedzińska, Wioletta Żołądkiewicz, Lidia Nidzgorska. Opiekunami wolontariuszy byli: Wioletta Żołądkiewicz,  Ewa Balkowska, Elżbieta Miedzińska, Kamila Charkawa, Aleksandra Jakubiec, Ilona Kupczyńska, Anna Rachwał. Wolontariusze zostali rozliczeni w Sztabie przy Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie w dniu 12.01.2020 r. w obecności opiekunów. Sala widowiskowa Centrum zapełniła się publicznością o godzinie 1530 , gdzie Szef Sztabu Fryderyka Małachowska dokonała uroczystego otwarcia imprezy zamkniętej połączonej z występami artystycznymi oraz licytacją gadżetów otrzymanych od Fundacji WOŚP i do darczyńców z terenu miasta i gminy Zalewo. Do akcji włączyli się również mieszkańcy Urowa i Murawek, którzy przygotowali pyszne ciasta własnego wypieku. XXVIII Finał WOŚP uświetnili kolejnogrupa  dzieci z koła tanecznego, wokalistki z M-GCK, gościnnie wystąpiła Daria Dąbkowska, uczestniczka ubiegłorocznej edycji The Voice Kids oraz dzieci i młodzież z sekcji karate „PIECHOTKA TEAM”. Dawid i Oskar Ciepłuch przeznaczyli na licytację swoje trofea, które zdobyły najwyższe kwoty spośród wielu licytowanych gadżetów. Na naszej scenie również można było zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Instruktaż  przeprowadzali strażacy z Zalewa i Dobrzyk. Dodatkową atrakcją była FOTOBUDKA Pani Izabeli Malinowskiej. Około godziny 1600 nastąpiło I wejście aukcji. Licytację gadżetów rozpoczęła  Fryderyka Małachowska oraz Wioletta Żołądkiewicz. Zarówno dzieci jak i dorośli obecni podczas XXVIII Finału czynnie uczestniczyli w licytacji, podczas której każdy znalazł coś dla siebie. O godzinie 1900 wszyscy uczestnicy udali się na plac przed M-GCK, aby wspólnie obserwować „Światełko do Nieba”. 

Sztab XXVIII finału WOŚP w Zalewie informuje że:                                                            

- Wolontariusze zebrali : 7.091,39 zł                                           

- Szkoły z terenu miasta i gminy przekazały:  2.169,41 zł                                                      

 w tym:

Zespół Szkół w Zalewie                         350,00 zł

Szkoła Podstawowa  w Dobrzykach      932,82 zł

Szkoła Podstawowa  w Borecznie         586,59 zł

Szkoła Podstawowa w Bartach             300,00 zł

- Kwota uzyskana z licytacji:             12.846,10 zł

 

Całkowity dochód z XXVIII Finału WOŚP w Zalewie wyniósł: 22 106,90 zł

 

Relacja również na stronie www.mgckzalewo.pl

Czytaj dalej...

Powitanie Nowego 2020 roku

           W Noc Sylwestrową na Placu Jana Pawła II w Zalewie zebrali się mieszkańcy Gminy Zalewo aby wspólnie powitać Nowy 2020 rok. Przed północą życzenia noworoczne mieszkańcom złożyli Burmistrz Zalewa Marek Żyliński oraz Dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska. Wspólna zabawa na placu trwała od godziny 2230 do 130, której organizatorem było Miejsko- Gminne Centrum Kultury w Zalewie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS