plnlenfrdeitrues

luty 2020 - ZALEWO

10 urodziny Klubu Mam

Klub Mam działający przy Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie świętował dziesiąty rok swojej działalności. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na którą licznie przybyły mamy wraz ze swoimi dziećmi. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego otwarcia kącika dziecięcego, w którym od niedawna mieści się nowy domek z półkami na książki, siedziskiem i kolorowymi poduszkami. Po przecięciu wstęgi w kąciku na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – ogromna, kartonowa rakieta, którą mamy wspólnymi siłami złożyły, a dzieci pięknie pomalowały farbkami. Zanim przystąpiły do malowania wysłuchały rymowanej, edukacyjnej bajki „O panach Palcach”. Jak na prawdziwe urodziny przystało były też balony, wspólna zabawa i oczywiście pyszny tort.  Na zakończenie urodzinowego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali prezent: mamy - kubki z logo biblioteki, dzieci – słodycze, książkę i worek – plecak, w którym zmieści się nawet kilka wypożyczonych książeczek.

Klub Mam to miejsce spotkań dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat oraz ich rodziców. Dzieciom proponujemy głośne czytanie bajek i wierszy, zajęcia plastyczne oparte na tekstach literackich oraz zabawę w gronie rówieśników. Rodzice natomiast mają okazję do wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem swoich pociech. W ciągu 10 lat biblioteka zorganizowała  91 spotkań Klubu Mam, w których wzięło udział 67 matek i 86 dzieci. Łącznie uczestniczyli oni w zajęciach 1236 razy.

Spotkania odbywają się w piątki, raz w miesiącu i są otwarte dla wszystkich. Nie trzeba się zapisywać, żeby wziąć w nich udział. Najbliższe odbędzie się w piątek 13 marca o godz. 16:30. Zapraszamy!

Więcej zdjęć na http://www.biblioteka-zalewo.pl/2020/02/28/10-urodziny-klubu-mam-2/#more-10299

 

Czytaj dalej...

X Gminne Dyktando "O pióro Burmistrza Zalewa"

21 lutego 2020 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Zespole Szkół w Zalewie  odbyło się Gminne Dyktando „O pióro Burmistrza Zalewa”. Była to już X edycja konkursu organizowanego przez nauczycieli Zespołu Szkół w Zalewie oraz Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zalewie.

Jak co roku z ortografią zmierzyli się uczniowie klas IV – VI (kategoria młodsza) oraz uczniowie kl. VII-VIII (kategoria starsza) z gminy Zalewo. W sumie dyktando pisało szesnastu uczniów. W tym roku zmagania ortograficzne poprzedził występ artystyczny uczniów z Zalewa – piosenka „Gimnastyka dla języka” oraz inscenizacja pod tytułem „Ortografolandia”, oparta na motywach bajki o Kopciuszku i w humorystyczny sposób przedstawiająca zasady ortograficzne.

Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był  Marek Żyliński – burmistrz Zalewa. Nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc (bony na zakupy) ufundowała Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie, natomiast upominki dla pozostałych uczestników  – Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie.

Komisja oceniająca, przestrzegając zasad ujętych w regulaminie, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria młodsza

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Emilia Jaroszewska (SP Dobrzyki)
  • II miejsce – Szymon Tarapata (SP Barty)
  • III miejsce – Zuzanna Bilik (ZS Zalewo)

Kategoria starsza

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Anita Kochańska (SP Barty)
  • II miejsce – Kamila Kozubek (ZS Zalewo)
  • III  miejsce – Maja Lipińska (ZS Zalewo)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w niełatwej rywalizacji ortograficznej, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć  na http://www.biblioteka-zalewo.pl/2020/02/26/gminne-dyktando-o-pioro-burmistrza-zalewa-2/#more-10266

 

Czytaj dalej...

Wyścig nad Jeziorakiem w światowej czołówce!

Po bardzo udanym debiucie imprezy SWIMRUN w ubiegłym roku, światowy ranking TSR docenił wyścig nad Jeziorakiem. Impreza znalazła się na liście 47 wyróżnionych wyścigów z  całego świata, a co więcej w zestawieniu według nadanych punktów zajmuje sensacyjne 5 miejsce!

Ranking uwzględnia poziom rywalizacji, jak również frekwencję wydarzenia.

Pełna lista wyróżnionych wyścigów (47 z 19 krajów) pod linkiem https://www.tsr-swimrun.com/races/

Przypomnijmy, że wyścig polega na naprzemiennym pływaniu i bieganiu, a najdłuższy dystans obejmuje całe Jezioro Jeziorak od północy, aż do samej Iławy i liczy sobie łącznie 36 kilometrów w tym 5 kilometrów pływania! Zawodnicy po drodze docierają na kilka wysp i pokonują łącznie 13 odcinków pływackich. Ostatnie odcinki są bardzo widowiskowe dla kibiców, ponieważ uczestnicy pokonują je już w samej Iławie z metą w okolicy Amfiteatru. Wyścig gromadzi zawodników z całej Polski oraz zagranicznych gości.

Tegoroczny wyścig odbędzie się 23 maja, a impreza zyskała nową oficjalną nazwę AQUAMAN SWIMRUN Jeziorak. Szykuje się bardzo ciekawa rywalizacja zawodników zwłaszcza na głównym dystansie, ponieważ w tym roku właśnie ten dystans uzyskał rangę Mistrzostw Polski AQUAMAN Swimrun.

Partnerem strategicznym wyścigu jest Miasto Iława, partnerem głównym Powiat Iławski, partnerami Gmina Iława oraz Gmina Zalewo.

Czytaj dalej...

Platforma Przedsiębiorczości Warmii i Mazur

Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego uruchomił Platformę Przedsiębiorczości Warmii i Mazur, której celem jest zebranie w jednym miejscu najważniejszych informacji o obszarze przedsiębiorczości i przestawienie ich w czytelnej i przystępnej formie. Platforma ma ułatwić również nawiązanie współpracy pomiędzy rożnymi podmiotami ekosystemu gospodarczego regionu. 

Mając na uwadze powyższe zachęcamy do zapoznania się z konstrukcją i zawartością serwisu.

 

Szczegóły na stronie https://biznes.warmia.mazury.pl/ oraz https://www.facebook.com/PlatformaPrzedsiebiorczosciWiM/

Czytaj dalej...

Spotkanie informacyjno- szkoleniowe "Pożyczka Rozwojowa oraz Pożyczka Inwestycyjna z Premią dla MŚP oraz Start-upów"

Program spotkania informacyjno-szkoleniowego

Pożyczka Rozwojowa oraz Pożyczka Inwestycyjna z Premią dla MŚP oraz Start-upów”

 

Organizacja:

Urząd Miasta Zalewo oraz Bank Gospodarstwa Krajowego

dnia 27.02.2020 r. godz. 10.00

Miejsce spotkania:

Zalewo ul. Częstochowska 8, sala konferencyjna UM

 

Godzina

Temat

09.45 - 10.00

Rejestracja uczestników

 

10.00 - 10.30

Prezentacja  - pożyczki unijne dla  MŚP i start-up

-  Pożyczka Rozwojowa oraz Pożyczka Inwestycyjna z Premią

10.30 – 11.00

Omówienie dokumentacji pożyczkowej (wniosek, wymagane dokumenty, zabezpieczenia)

11.00

pożyczki,  dokumentacja - pytania

 

Więcej informacji udziela:

- Bank Gospodarstwa Krajowego w Olsztynie, tel. 572-775-102, Pan Andrzej Hlawacik

- Urząd Miejski w Zalewie tel.89 758-83-77 wew. 36,

Czytaj dalej...

Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi:

miejsce:

ul. Kolejowa w Zalewie - Plac nad jeziorem Ewingi (koło muszli koncertowej). 

terminy:

26 lutego 2020 r. - LUX MED Diagnostyka (Rejestracja na badania odbywa się drogą telefoniczną pod numerem: 58 666 2 444)

8 maja 2020 r. - LUX MED Diagnostyka (Rejestracja na badania odbywa się drogą telefoniczną pod numerem: 58 666 2 444)

24 czerwca 2020 r. godz. 9.00 - 12.00 -  Mammo-Med Sp. z o.o. Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych

Czytaj dalej...

Dzień Babci i Dziadka w M-GCK

                                        „Kocham mocno

                                        Babcię, Dziadka.

                          To nie żarty moi mili.

                     Dzisiaj im życzenia składam,

           by sto latek jeszcze żyli”

 

         Dnia 27.01.2020 roku w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Zgromadzonych gości przywitała Dyrektor M-GCK w Zalewie Pani Fryderyka Małachowska. Podczas uroczystości specjalnie dla wszystkich „Dziadków” wystąpiły dzieci uczęszczające na ferie zimowe do Centrum Kultury przygotowane przez Panią Sybillę Bąk, wykonując popisy akrobatyczne. Kolejną atrakcją były występy wokalne Julii Sprawki i Martyny Sostek  ze specjalnymi dedykacjami dla Babć i Dziadków.

Podczas uroczystości został rozstrzygnięty Konkurs pod tytułem „Babcine opowieści wigilijne i przepisy kulinarne”. Zwycięzcą został Paweł Kowalski, który do konkursu zgłosił jedną z wielu opowieści swojej Babci Pani  Haliny Krajnik. Opowieść Babcina została zaprezentowana i odczytana przez Panią Annę Kiłyk  Instruktora kulturalno-oświatowego M-GCK w Zalewie.

 Kolejnym miłym akcentem tej uroczystości był występ zespołu wokalnego „Jezioranki”. W miłej atmosferze wszystkie dzieci wręczyły słodkie upominki „Dziadkom”, a następnie zatańczyły wspólny taniec.

Na zakończenie wszyscy zostali zaporszeni na kawkę i słodki poczęstunek.

 

Więcej zdjęć na stronie www.mgckzalewo.pl

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS