grudzień 2023 - ZALEWO

Przekazanie samochodu pożarniczego-podsumowanie

W dniu 11 lipca 2023 roku Burmistrz Zalewa przekazał umową darowizny samochód specjalny pożarniczy typu ambulans, księdzu Jarosławowi Gościńskiemu proboszczowi Parafii Greckokatolickiej p.w. Świętego Jana Apostoła w Iławie. Samochód został przekazany z myślą dalszej darowizny dla miasta Mikołajów na Ukrainie. Po dojechaniu na miejsce pojazd otrzymał przydział do służby w 56 Brygadzie, obsługiwany przez medyka Owena i skierowany do działań frontowych w okolicach Bachmutu. Pojazd służył tylko 2 miesiące żołnierzom rannym biorącym bezpośredni udział w działaniach wojennych. Wracając z jednej akcji, przewożąc czterech rannych żołnierzy, kierowca najechał na minę w wyniku czego samochód uległ całkowitemu zniszczeniu. Pomimo poważnego uszkodzenia pojazdu ranni żołnierze nie stracili życia. Na filmiku widzimy rannego Owena- ratownika medycznego przebywającego w szpitalu.

W załączeniu filmik przedstawiający przekazanie samochodu do momentu jego zniszczenia na froncie wojennym. https://www.youtube.com/watch?v=U7YPqxd3c0k

Czytaj dalej...

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zalewie nagrodzony przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego!

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zalewie zostali nominowani do nagrody Wojewody Amicus Bonus 2023. Ideą nagrody jest uhonorowanie ciężkiej codziennej pracy pracowników pomocy społecznej oraz dostrzeżenie roli i znaczenia służb społecznych w województwie Warmińsko – Mazurskim. W dniu 7 grudnia 2023 r. Pracownicy Socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zalewie: Lidia Dmytryszyn, Anna Mićko, Elżbieta Markiewicz, Emil Ogrodowczyk wraz z Kierownikiem Jolantą Skrzypiec odebrali z rąk Wojewody wyróżnienie w postaci medalu Amicus Bonus oraz Listu Gratulacyjnego za osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej, profesjonalizm, zaangażowanie i wrażliwość w niesieniu pomocy na rzecz drugiego człowieka.

Czytaj dalej...

Zalewski Jarmark Bożonarodzeniowy

2 grudnia 2023 r. odbyła się II edycja Zalewskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który sfinansowany został ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie oraz Gminy Zalewo przy współpracy z partnerami:

- ANDRESPOL Andrzej Skurzewski

- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. Andrzej i Łukasz Brejta

- Dariusz Kozak Firma Usługowo Handlowa NEXT

- Gałęza Photography Dominika Gałęza

- Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie

Tak wspaniałym wydarzeniem weszliśmy w świąteczny klimat Bożego Narodzenia. O godzinie 14:00 Burmistrz Zalewa Marek Żyliński oraz prowadzący wydarzenie Dominik Jaskulski uroczyście otworzyli „Zalewski Jarmark Bożonarodzeniowy”.  Po otwarciu Jarmarku na plac wozami strażackimi wjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalewie, przywożąc najważniejszego uczestnika wydarzenia – Świętego Mikołaja. O godzinie 14:30 na scenie podczas Jarmarku zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola Klub Malucha w Zlewie, Przedszkola Miejskiego w Zalewie oraz Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Zalewie w utworach: Niepubliczne    Przedszkole Klub Malucha - Grupa Odkrywcy – pastorałka „Gore gwiazda Jezusowi”, Przedszkole Miejskie w Zalewie - Grupa Tropiciele „Zima, zima, zima, pada, pada śnieg”,- Grupa Jagódki – „Cicha noc” oraz „Podarunki z nieba”, Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Zalewie : - klasa 2A – „Mikołajkowa piosenka”, - klasa 2B – „Dzień jeden w roku”, - klasa 5 – „Uwierzyć pragnę w święta”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Nie miały aniołki”. O godzinie 16:00 odbył się koncert Empire Gospel Choir z Gdańska, który porwał wszystkich do wspólnego kolędowania. Po koncercie na scenie zagościli motocykliści z Wolnej Grupy Motocyklowej KAMRAT zapraszając dzieci i rozdając upominki. Następnie odbył się pokaz tańca z ogniem wykonany przez grupę Wa-Press z Elbląga. Przez całe wydarzenie trwały animacje dla dzieci: Kreatywny Kącik Świętego Mikołaja, gdzie można było stworzyć pamiątkową przypinkę lub pocztówkę świąteczną. Domek Świętego Mikołaja, w którym dzieci miały możliwość zrobić zdjęcie z Mikołajem oraz na placu można było spotkać szczudlarzy rozdających słodkie upominki. W czasie Jarmarku odbył się konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich pn.: „Zalewski Piernik Bożonarodzeniowy”, w którym udział wzięło 7 Kół Gospodyń Wiejskich. Jury oceniało piernik pod kątem smaku, zapachu, poziomu wypieczenia, struktury w przekroju oraz ogólnym wrażeniu estetycznym. Następujące miejsca zajęły:

  • I miejsce i kartę podarunkową GERLACH o wartości 500 zł otrzymała Ekipa Bajdowska
  • II miejsce i kartę podarunkową GERLACH o wartości 400 zł otrzymało Sołectwo Boreczno
  • III miejsce i kartę podarunkową GERLACH o wartości 300 zł otrzymało Sołectwo Duba

ponadto udział wzięły:

  • Koło Gospodyń Wiejskich Afrodyty wsi Matyty
  • Koło Gospodyń Wiejskich Łączy Nas Śliwa w Śliwie
  • Sołectwo Półwieś
  • Sołectwo Urowo

Jarmark cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wystawców z terenu gminy Zalewo oraz okolicznych miejscowości, których łącznie było aż 30 stanowisk z przeróżnymi wyborami, m.in.: - artykuły przemysłowe i rękodzieło - ozdoby świąteczne (w tym ozdoby choinkowe), artystyczne wyroby własne, świąteczne artykuły prezentowe, ceramika, biżuteria, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby regionalne (w tym góralskie), wyroby ze szkła, świece; - artykuły spożywcze – regionalne sery i wędliny, pieczywo i wypieki, konfitury, miody, kawa gwatemalska, produkty naturalne, grzane piwo oraz wino i wiele innych pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskiej.

Organizatorami wydarzenia były pracownice Urzędu Miejskiego w Zalewie Pani Natalia Antolak oraz Pani Agata Makowska.

Wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia serdecznie dziękujemy!

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS