kwiecień 2023 - ZALEWO

Konkurs Grantowy „Działaj Lokalnie 2023”

Stowarzyszenie „Przystań” we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza Lokalny Konkurs Grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie 2023”. Coroczny konkurs grantowy, organizowany przez Ośrodki Działaj Lokalnie, skierowany jest przede wszystkim do animatorów lokalnych, którzy dzięki uczestnictwu w Programie mają okazję zdobyć cenne doświadczenie realizując projekt na rzecz swojej społeczności. Mają także szansę poznać przykłady ciekawych pomysłów i przedsięwzięć podjętych w ramach Programu w innych częściach kraju. Baza projektów, publikacje, filmy promocyjne, ale także bezpośrednie porady i opieka pracowników Ośrodków Działaj Lokalnie stanowią inspirację do formułowania własnych pomysłów i tworzenia autorskich projektów. W Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj Lokalnie 2023” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców  na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

 

W Konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje oraz grupy, które spełniają łącznie poniższe warunki:

  • - mają siedzibę w gminach: Iława (gmina miejska), Iława (gmina wiejska), Susz, Lubawa (gmina miejska), Lubawa (gmina wiejska), Zalewo, Kisielice
  • - planują prowadzić działania na terenie przynajmniej jednej z wymienionych gmin.

Wnioski należy składać wyłącznie poprzez generator on-line dostępny na stronie http://system.dzialajlokalnie.pl

 

Termin składnia wniosków 07.04.2023 - 20.05.2023 roku.

 

Wnioski złożone w innej formie nie będą brane pod uwagę.

 

Dodatkowe informacje/konsultacje  na temat konkursu można uzyskać u koordynatora

Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Koordynator: Perges Dawid tel. 602-474-956

 

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

 

 

 

Czytaj dalej...

Eliminacje gminne OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom"

W dniu 12 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorami Turnieju byli Burmistrz Zalewa we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Iławie oraz Zarządem Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Zalewie.

W turnieju wiedzy wzięło udział 13 uczniów z gminnych szkół podstawowych z Zalewa, Bart i Boreczna. Młodzież rywalizowała w grupie wiekowej szkoły podstawowe klasy V-VIII.

Wyniki Turnieju prezentują się następująco:

1 miejsca – Karolina Olender (SP Barty)

2 miejsce – Szymon Tarapata (SP Barty)

3 miejsce – Nikodem Fiedorowicz (SP Zalewo/MDP Zalewo)

Zwycięzcy z miejsc 1 i 2 będą reprezentowali Gminę Zalewo w eliminacjach OTWP na szczeblu powiatowym.

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez Pana Marka Żylińskiego - Burmistrza Zalewa.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych OTWP.

Czytaj dalej...

Spotkanie dotyczące planów rozbudowy drogi wojewódzkiej 519 na odcinku Małdyty – Zalewo - Gajdy

W dniu 23 marca 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Zalewie odbyło się spotkanie dotyczące planów rozbudowy drogi wojewódzkiej 519 na odcinku Małdyty – Zalewo - Gajdy (granica województwa warmińsko-mazurskiego).W spotkaniu udział wzięli; Gustaw Marek Brzezin- Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Waldemar Królikowski-Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wraz z pracownikami, Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Radni Rady Miejskiej w Zalewie oraz Kierownicy i pracownicy Urzędu Miejskiego w Zalewie. Na spotkaniu poinformowano o planowanej rozbudowie drogi, która rozpocznie się od wyboru wykonawcy dokumentacji projektowej. Prace projektowe będą trwały około dwóch lat i obejmą m.in. konsultacje społeczne, przeprowadzenie oceny odziaływania na środowisko, pomiar natężenia ruchu. Całość procesu inwestycyjnego potrwa około pięciu lat. Inwestorem przedsięwzięcia jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie natomiast finansowanie inwestycji planowane jest z budżetu Samorządu Województwa oraz środków Unii Europejskiej.

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS