maj 2024 - ZALEWO

Wizyta małych sportowców w Urzędzie

We wtorek 28 maja 2024 r. Burmistrz Zalewa Piotr Pietrasik gościł w Urzędzie Miejskim w Zalewie uczniów z Zespołu Szkół w Zalewie oraz ze Szkoły Podstawowej w Bartach wraz z trenerem drużyny Panem Fabianem Wieliczko, którzy 9 maja 2024 r. zdobyli tytuł wicemistrza województwa Warmińsko-Mazurskiego w Ogólnopolskim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Burmistrz pogratulował wysokich osiągnięć sportowych, wręczając sportowcom pamiątkowe medale, natomiast trenerowi życzył zadowolenia z pracy oraz realizacji śmiałych i ambitnych planów. Dziękujemy za niezwykłą wizytę i życzymy dalszego rozwoju oraz kolejnych sukcesów sportowych.       

Czytaj dalej...

Prośba o wypełnienie ankiety dot. podnoszenia kwalifikacji

Warmińsko – Mazurska Federacja Oświatowa „Rozwój”, firma „MENTOR” Usługi edukacyjno-konsultingowo-doradcze Piotr Kołodziejski we współpracy z Gminą Zalewo, MPOS w Zalewie, MGCK w Zalewie przygotowuje się do aplikowana o środki unijne w konkursie, w którym celem jest zwiększanie kompetencji / kwalifikacji osób dorosłych, zamieszkujących lub pracujących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Dlatego zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety przez osoby dorosłe, chciałyby wziąć udział w zajęciach rozwijających zainteresowania, pasje, ale także podnoszących kwalifikacje.

Poniżej linki do dwóch ankiet. Pierwsza dla zainteresowanych osób dorosłych, druga dodatkowo dedykowana dla strażaków OSP.

Prosimy o wypełnienie ankiet w terminie do 31 maja 2024 r.

 

https://www.survio.com/survey/d/F2A8A9C1P7K3K9W9A  - ankieta dla Członków OSP

https://www.survio.com/survey/d/H5W3K7Q9M8S9A7W6S - ankieta dla wszystkich dorosłych

Czytaj dalej...

Zaproszenie na Webinar

Odkryj świat jutra: Jak Meet and Code wspiera technologiczną rewolucję wśród młodzieży

Meet and Code, europejska inicjatywa wspierająca organizacje pozarządowe, umożliwia dzieciom i młodzieży zdobywanie kompetencji niezbędnych w erze technologii. Dołącz do nas 21 maja na informacyjnym webinarze, gdzie dowiesz się, jak twoja organizacja może włączyć się w tę rewolucję.

Meet and Code to projekt, w ramach którego organizacje pozarządowe (NGO) mogą uzyskać finansowanie na organizację wydarzeń dla młodzieży. Dzięki mini grantom w wysokości 500 euro, NGO mogą realizować inspirujące warsztaty i wydarzenia edukacyjne. Aplikacje o granty można składać już od 22 maja 2024!

Wyobraź sobie grupę dzieci…

które z zapałem programują małe roboty, takie jak Ozoboty czy Bee-Boty, ucząc się przy tym podstaw kodowania, logicznego myślenia i współpracy zespołowej. To właśnie dzieje się podczas warsztatów takich jak "OzoRace: Wyścig Kolorowych Kodów" organizowanych przez Fundację ART JTM czy "Bee-bot – więzień labiryntu" organizowanych przez Fundację AS KIER.

Na tych warsztatach dużo się nauczyłem. Ciekawe, co będziemy robić następnym razem” – powiedział jeden z młodych uczestników, zarażając entuzjazmem swoich rówieśników.

Meet and Code to nie tylko możliwość zdobycia technicznych umiejętności, ale także sposób na odkrywanie pasji i budowanie pewności siebie. W zeszłym roku, podczas warsztatów „Canvy Creators” organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Pomost, uczestnicy nauczyli się tworzyć filmy za pomocą smartfonów i narzędzia Canva. „Było niesamowicie! Zrobiłem własny film i jestem z niego dumny!” – relacjonował jeden z uczestników, pokazując, jak wielki wpływ mają te wydarzenia na młodych ludzi.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Meet and Code może pomóc twojej organizacji w organizacji takich inspirujących wydarzeń? Dołącz do nas na webinarze informacyjnym 21 maja. Przedstawimy szczegóły aplikacji o granty oraz nowości w programie na rok 2024.

Webinar to doskonała okazja, by zrozumieć, jak Meet and Code przyczynia się do technologicznej edukacji młodzieży i jak twoja organizacja może stać się częścią tej rewolucji.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe na webinar. Dowiedz się, jak możesz zainspirować młodych ludzi do odkrywania fascynującego świata technologii!

Więcej informacji na temat webinaru i rejestracji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.techsoup.pl/blog/meet-and-code-2024

Kontakt dla mediów:

Karina Janus

Specjalistka ds.Marketingu, TechSoup Polska

Fundacja TechSoup

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 662184733

O Meet and Code:

Meet and Code to europejska inicjatywa wspierająca organizacje pozarządowe poprzez przyznawanie grantów na organizację wydarzeń edukacyjnych. Celem programu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży zdobycia niezbędnych umiejętności cyfrowych i programistycznych, co stanowi podstawę do dalszego rozwoju w erze technologii. Organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoje wnioski o granty już od 22 maja, aby uzyskać finansowanie w wysokości 500 euro na realizację swoich projektów.

Czytaj dalej...

Rusza „Zalewski Pchli Targ edycja 2024"

Serdecznie zapraszamy na organizowany w Zalewie "Pchli Targ" !

Po letnich porządkach chcesz zwolnić miejsce w szafie, piwnicy i garażu? Masz niepotrzebne rzeczy i nie wiesz co z nimi zrobić? To proste, sprzedaj je na Pchlim Targu! 

Serdecznie zapraszamy na „Pchli Targ w Zalewie”, który odbędzie się 16 czerwca 2024 r. w godzinach 12:00 – 15:00 na terenie sceny letniej w Zalewie (ul. Kolejowa).

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby. Lista dopuszczonego i zabronionego asortymentu znajduje się w regulaminie.

Celem wydarzenia jest umożliwienie sprzedaży lub wymiany przez osoby prywatne rzeczy używanych i niepotrzebnych.

Katalog przykładowych przedmiotów, które mogą być wystawione podczas imprezy:

 • Książki
 • Ubrania
 • Buty
 • Gry
 • Zabawki
 • Antyki
 • Rękodzieło
 • Biżuteria
 • Art. dekoracyjne
 • Obrazy
 • Przedmioty kolekcjonerskie
 • Płyty
 • Instrumenty
 • Sprzęt fotograficzny
 • Małe AGD lub RTV
 • Inne

Specjalne zaproszenie kierujemy do rodziców z dziećmi, które chcą sprzedać lub wymienić się zabawkami.

Czytaj dalej...

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka

W dniu 20 maja 2024 roku na placu przed Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Powiatowego Dnia Strażaka. Wydarzenie to zgromadziło strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, a także licznych gości, mieszkańców oraz przedstawicieli władz lokalnych. W uroczystości wziął udział Burmistrz Zalewa Piotr Pietrasik, który wręczył na ręce Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Iławie Pana Marcina Wiśniewskiego życzenia i słowa uznania za zaangażowanie i nieustanną gotowość do niesienia pomocy. Również Burmistrz Zalewa otrzymał z rąk Komendanta podziękowanie za owocna współpracę samorządu z PSP.

 

Zdjęcia wyk. PSP Iława oraz UM Zalewo

Czytaj dalej...

Relacja z uroczystego koncertu z okazji objęcia stanowiska Burmistrza Zalewa przez Piotra Pietrasika

W dniu 17 maja 2024 r. w sali Miejsko- Gminnego Centrum Kultury w Zalewie odbył się uroczysty koncert z okazji objęcia stanowiska przez Burmistrza Zalewa Piotra Pietrasika. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania zgromadzonych gości, a byli wśród nich: Wiceminister Aktywów Państwowych Zbigniew Ziejewski,I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Mateusz Szauer, Starosta Powiatu Iławskiego Pan Bartosz Bielawski. Jarosław Piechotka - etatowy członek zarządu Powiatu Iławskiego, Radni Powiatowi, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Krzysztof Przybylski oraz Radni Rady Miejskiej w Zalewie, kierownicy, dyrektorzy jednostek powiatowych i podległych, sołtysi, lokalni przedsiębiorcy oraz wszystkich zaproszonych i  zgromadzonych gości. Następnie Burmistrz Zalewa Piotr Pietrasik podkreślił, że jest to dla niego podniosła chwila, a przy tym inauguracyjne wystąpienie jako Burmistrz Zalewa. Dodał, że będzie osobą prowadzącą dialog z każdym mieszkańcem, przedsiębiorcą, na każdej płaszczyźnie, celem zaspokojenia wspólnego dobra. Służba nie będzie polegać jedynie na podejmowaniu decyzji, ale przede wszystkim na budowaniu zdrowych relacji oraz współpracy na najwyższym poziomie. Burmistrz Zalewa Piotr Pietrasik podziękował pracownikom Miejsko- Gminnego Centrum Kultury w Zalewie oraz Urzędu Miejskiego w Zalewie  za wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. Następnie odbył się uroczysty koncert wybitnego pianisty Maksyma Rzemińskiego z kwartetem ”Hity nie tylko filmowe”. Maksym Rzemiński ukończył I i Ii stopień szkoły muzycznej w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka. Odbył kurs mistrzowski u prof. Barbary Hesse bukowskiej na Litwie. W młodości wielokrotny stypendysta fundacji dla wybitnie uzdolnionych. Laureat III nagrody I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego - Göttingen – Niemcy. Utalentowany pianista Maksym Rzemiński wraz z Kwartetem Smyczkowym zabrał gości w podróż po najpiękniejszych utworach muzyki filmowej. Artysta wydał m.in. płytę „Inception”, „She remembers”, „Phoenix”, „Maximus”. Po koncercie każdy z gości mógł nabyć płytę wybitnego artysty wraz z autografem oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Koncert Maksyma Rzemińskiego był prawdziwym świętem muzyki klasycznej. Jego mistrzowskie wykonania, pełne pasji i perfekcji, z pewnością długo będą wspominane przez wszystkich, którzy mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.Po zakończeniu koncertu Burmistrz Piotr Pietrasik podziękował wszystkim za udział w wydarzeniu i zaprosił na kawę, ciasto oraz rozmowy w kuluarach.

 

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS