plnlenfrdeitrues

Koła Gospodyń Wiejskich w Bartach może już korzystać z zakupionego wyposażenia Wyróżniony

Koła Gospodyń Wiejskich w Bartach  może już korzystać z zakupionego  wyposażenia

W dniu 29 czerwca 2022r. Gmina Zalewo podpisała umowę z Samorządem Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie na realizację zadania pn. ”Zakup wyposażenia dla KGW  w Bartach” w ramach konkursu „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” w 2022 roku.  Zadanie realizowane jest w partnerstwie Gminy Zalewo z Kołem Gospodyń Wiejskich w Bartach. W ramach zadana zakupiono duży namiot ogrodowy oraz grill gazowy zewnętrzny. Zakupione wyposażenie będzie służyło KGW do organizacji spotkań z mieszkańcami, nie tylko miejscowości i sołectwa Barty, ale również z terenu gminy Zalewo. W dniu 30 lipca br. w miejscowości Pozorty, w  ramach projektu zorganizowano „IV Piknik Rodzinny”. Podczas pikniku po raz pierwszy zaprezentowano wyposażenie Koła, które w ramach współpracy zakupiła Gmina Zalewo.  Namiot ogrodowy został wykorzystany przez KGW w Bartach do zaprezentowania własnych wyrobów. Również grill gazowy znalazł swoje zastosowanie i został wykorzystany do pieczenia soczystej karkówki, boczku oraz kiełbasek.  W ramach pikniku zaprezentowano zakupione wyposażenie kuchenne, które będzie wykorzystywane podczas kolejnych inicjatyw organizowanych przez Koło oraz mieszkańców. Kolejnym etapem realizacji projektu będą warsztaty kulinarne dla mieszkańców sołectwa Barty oraz innych podobnych Stowarzyszeń.

W efekcie realizacji projektu zwiększył się  poziom zaangażowania społeczności w życie wsi oraz nastąpił wzrost integracji mieszkańców.

 

                                                                       

                                                       

Zadanie pod nazwą „Zakup wyposażenia dla KGW w Bartach” zostało zrealizowane w ramach przyznanej pomocy finansowej przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” w 2022r.

 

 

 

 

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 26 sierpień 2022 07:26
1
0
0
s2smodern
Powrót na górę