wrzesień 2022 - ZALEWO

Dożynki Wojewódzkie w Olsztynku

18 września 2022 roku w Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku, odbyły się Warmińsko - Mazurskie Dożynki  Wojewódzkie. Dożynki, zwane również Świętem Plonów, są symbolicznym podziękowaniem za zbiory i zarazem prośbą o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniałą okazją do wspólnego spotkania się rolników z całego województwa. To także okazja, aby podziękować im za całoroczną, mozolną i bardzo trudną pracę, którą wykonują każdego dnia. W dożynkach wzięła udział delegacja z naszej Gminy –  Pani Sołtys Elżbieta Kalinowska i mieszkańcy Sołectwa Rąbity na czele z Burmistrzem Zalewa Markiem Żylińskim i pracownikami M-GCK jak również z przedstawicielki Lokalnego Zespołu Jezioranki, które wspólnie z grupą wieńcową  ośpiewały Nasz wieniec dożynkowy. Jak co roku Koło Gospodyń Wiejskich Gubławki z Panią Sołtys Wiolettą Sostek wzięło udział w konkursie na Najpiękniejsze Stoisko Dożynkowe, prezentując własnoręcznie wykonane przedmioty dekoracyjne i artykuły gospodarstwa domowego oraz stoisko ze swojskim jadłem.

Komisja dożynkowa z pośród 43 delegacji wieńców dożynkowych wyłoniła zwycięzców oraz dodatkowo przyznała nagrodę specjalną i wyróżnienia:

I MIEJSCE (nagroda w wysokości 4 000 zł) – Giżycko Sołectwo Bystry

II MIEJSCE (nagroda w wysokości 3 000 zł) – Biskupiec Sołectwo Wonna

II MIEJSCE (nagroda w wysokości 2 000 zł) – Bartoszyce Sołectwo Osieka

NAGRODA SPECJALNA (W wysokości 1 500 zł) – Pisz Sołectwo Rostki

WYRÓŻNIENIE (nagroda w wysokości 1 000 zł):

Miłomłyn Sołectwo Majdany Wielkie,

Pisz Sołectwo Rostki,

Bisztynek Sołectwo Bisztynek.

Czytaj dalej...

Mistrzostwa Polski Palanta w Warszawie

W sobotę 17 września 2022 r. drużyny A i B z Jaśkowa rywalizowały w Mistrzostwach Polski w palanta. Mimo wystawienia dwóch składów, niestety nie udało się zdobyć miejsca na podium. Drużyna Jaśkowo A pokonała drużynę PSPal Trójmiasto A - trzykrotnego Mistrza Polski, a drużyna Jaśkowo B pokonała drużynę z Warszawy, która była gospodarzem tego wydarzenia sportowego. Mistrzem Polski w palanta została Kampa Słubice A, która rywalizowała o ten tytuł z niepokonanym Trójmiastem. W rozgrywkach wzięły udział również drużyny z Krakowa i Knurowa. Następnego dnia drużyna z Jaśkowa odwiedziła Muzeum Świat Iluzji w Warszawie, a później udała się na Narodowy Dzień Sportu, gdzie zawodnicy mogli doświadczyć wiele innych ciekawych sportów, przy czym bez gry w palanta również się nie obeszło. Został zorganizowany mecz między drużynami A i B z Jaśkowa, a wygrana drużyna A otrzymała od Polskiego Stowarzyszenia Palantowego pamiątkowe koszulki.  Poziom gry w palanta z roku na rok wzrasta, a my liczymy na to, że w przyszłym roku drużyny z Jaśkowa staną na podium.

Czytaj dalej...

Już po raz XI w Zalewie odbył się Mały Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”

W dniach 6 i 7 września 2022 r. w Zalewie po raz XI odbył się Mały Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”. Wydarzenie to już na stałe wpisało się w kalendarz imprez Naszej Gminy. Odbywa się ono w ramach Koszalińskiego Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Zalewa Marek Żyliński oraz Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zalewie; współorganizatorem było Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie.

 

Jak co roku widzowie mieli okazję zapoznać się z bardzo interesującymi filmami, które w ubiegłym roku zdobyły najwyższe laury w Koszalińskim Europejskim Festiwalu Filmowym „Integracja Ty i Ja”.

Ideą Festiwalu jest przedstawienie osobom pełnosprawnym perspektywy widzenia i doświadczania  życia przez osoby niepełnosprawne. Publiczność ma możliwość spojrzeć na niepełnosprawność oczami osoby niepełnosprawnej, która w codziennym życiu zderza się z różnymi barierami, zarówno fizycznymi jak i społecznymi, jak również doświadcza radosnych przeżyć. Inną perspektywą jest możliwość spojrzenia na niepełnosprawność oczami osób pełnosprawnych, które na co dzień stykają się z niepełnosprawnością osób najbliższych i osób z dalszego otoczenia. Te wszystkie uczucia radości, smutki, dylematy moralne, można było przeżywać razem z bohaterami prezentowanych filmów.

Inauguracja Małego Festiwalu odbyła się w sali widowiskowej Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie i rozpoczęła od „Hymnu Niepełnosprawnych” Alfreda Mieszkowskiego, którego tekst do podkładu muzycznego recytował Ariel Bednarczyk, uczestnik Świetlicy Terapeutycznej dla Osób Niepełnosprawnych „Tęcza”w Zalewie. W trakcie wydarzenia głos zabrał Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, a także zaproszeni goście Senator RP Bogusława Orzechowska oraz Szef Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego – Bogumił Osiński.

Mały Festiwal uświetnił występ wokalistki Moniki Kuszyńskiej i towarzyszących jej muzyków.  Koncert był wspaniałą ucztą zarówno muzyczną, jak i duchową, dostarczając wszystkim wielu wzruszeń. Pani Monika poza świetną aranżacją wykonywanych utworów, podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat tego, co jest w życiu ważne. Przekonywała, że nawet w obliczu traumatycznych przeżyć nie należy się poddawać i rezygnować ze swoich pasji i spełniania marzeń, czego doskonałym przykładem jest sama Wokalistka.

Nie był to jedyny występ artystyczny na żywo tego dnia. Swój talent sceniczny zaprezentowali także uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej dla Osób Niepełnosprawnych „Tęcza”w Zalewie. W krótkim  wystąpieniu, w formie teatru cieni, uczestnicy „Tęczy” przedstawili życie osoby z autyzmem.

Konferansjerem Festiwalu, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia, był Pan Edward Całka. W trakcie Festiwalu wyemitowano filmy:

„Raj” (Paradise), reż. Mateo Cabeza, Hiszpania 2020

Ojciec i syn przekraczają Morze Śródziemne, kierując się ważną misją; ratowaniem kruchego życia Taha. Zawieszeni między pamięcią o ojczyźnie, którą pozostawili a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, oboje uczą się przetrwać w szpitalnej sali.

„Oko boga” (Eye of God), reż Igor Kawecki, Polska 2019

Film opowiada o ostatnich mieszkańcach kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem    i głównym narratorem jest żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25-letni Olaf, który w charakterystyczny dla siebie i subiektywny sposób opowiada o sobie, swojej rodzinie i sąsiadach. Obserwujący stopniową gentryfikację Kazimierza, a także świadomy tego, że jego rodzinny dom wkrótce przestanie istnieć, coraz bliżej ucieka w przeżycia wewnętrzne i fantazje. Jedną z nich jest przekonanie, że kamienica przy ul. Brzozowej, w której mieszka, to centralne miejsce świata- oko boga.

„Na krawedzi” (On the Edge), reż. Rina Papish, Izrael 2020

Niezwykła historia Avnera, który był mistrzem w skydivingu i base jumpingu. Kiedy miał 28 lat, skoczył z mostu w Kalifornii, spadł na ziemię i został sparaliżowany. Dzięki wzruszającym spotkaniom i niezwykłym zdjęciom obserwujemy różnicę między jego życiem przed i po wypadku.

Pierwszy dzień Festiwalu miał charakter otwarty. Udział w nim wzięli zaproszeni goście z osobami towarzyszącymi:Senator RP Bogusława Orzechowska, Szef Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego – Bogumił Osiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Krzysztof Gawryś, Dyrektor PCPR – Jolanta Rynkowska, w imieniu Burmistrza Iławy I Zastępca Dorota Kamińska, Dyrektor Centrum Sportu i  Rekreacji w Suszu – Jarosław Piechotka, Prezes firmy „Dam-Rob” – Arkadiusz Sylpaczuk, Prezes firmy „Polirol” – Jan Podlaski, właściciel firmy „Nortis” w Zalewie – Maciej Żukowski, Kierownik Posterunku Policji w Zalewie – Mirosław Kowalewski, Kierownik MGOPS Susz – Włodzimierz Karpiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bartach – Dorota Skorupka-Skorupska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrzykach – Jacek Dobrowolski, Kierownik Biblioteki Miejskiej w Zalewie – Edyta Subotowicz, Radna Rady Miejskiej w Zalewie - Iwona Głąb, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej – Krystyna Kacprzak.

Licznie przybyli uczestnicy placówek dla osób niepełnosprawnych, takich jak Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Iławie, Warsztat Terapii Zajęciowej  w Suszu, Świetlica Środowiskowa MOPS-ik w Iławie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kwietniewie.

Nie zabrakło również  mieszkańców Gminy Zalewo.

Drugiego dnia Festiwalu filmy zaprezentowane zostały młodzieży szkolnej z wszystkich szkół Naszej Gminy.

Patronat medialny nad Małym Festiwalem Filmowym „Integracja Ty i Ja”  objęła TVP Olsztyn.

Wsparcia finansowego Festiwalowi udzielili Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Powiatu Iławskiego „Promyk”.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.

 

Czytaj dalej...

Święto Plonów - relacja

21 sierpnia 2022 roku odbyło się „Święto plonów”. Od wczesnych godzin rannych na jeziorze Ewingi trwały zawody wędkarskie, prowadzone przez Pana Marcina Oporskiego, podczas których wyłoniono laureatów statuetek:

największej ryby – Bartosz Skolimowski,

najstarszego wędkarza – Jan Rogowski,

najmłodszego wędkarza – Jaś Lewicki.

Komisja wyłoniła również zwycięzców konkursu, na podium stanęli:

Tomasz Panichtera – I miejsce,

Adam Witkowski – II miejsce

Konrad Lisiak – III miejsce.

Od godziny 9 na zalewskim Orliku trwał również turniej tenisa ziemnego, prowadzony przez Pana Jarosława Frygiera i Pana Tomasza Majewskiego, gdzie walczono o puchar Burmistrza Zalewa. Na podium stanęli:

I miejsce - Werner Wolnik - Elbląg

II miejsce - Daniel Dobkowski - Morąg

III miejsce - Przemysław Skarbek - Lębork

O godzinie 10.40 rozpoczął się korowód wieńców dożynkowych. Mieszkańcy ośmiu sołectw Urowo, Boreczno, Śliwa, Dobrzyki, Bajdy, Półwieś, Rąbity, Duba przygotowali piękne wieńce dożynkowe. Dożynki rozpoczęła tradycyjnie uroczysta koncelebrowana Msza Święta Dziękczynna poprowadzona przez Księdza Proboszcza Stanisława Gajewskiego oraz Księdza Wikariusza Michała Bika w kościele pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty w Zalewie. Wierni wraz z kapłanami dziękowali za plony oraz chleb, który jest symbolem trudu rolnika, urodzaju i dostatku. W trakcie mszy świętej poświęcone zostały wieńce dożynkowe oraz wszystkie płody rolne złożone jako dar z tegorocznych zbiorów. Na zakończenie uroczystości kościelnych Starostowie Dożynek Dorota i Krzysztof Sicińscy złożyli na ręce Burmistrza chleb, który wspólnie z dziećmi został symbolicznie w postaci bułki rozdany uczestnikom mszy świętej. Uroczystości kościelne uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta z Zielonki Pasłęckiej, która poprowadziła korowód dożynkowy na plac przy scenie letniej, gdzie odbyła się dalsza cześć imprezy. Oficjalnego otwarcia Gminnego Święta Plonów dokonał Burmistrz Zalewa Marek Żyliński ze Starostami Dożynek oraz Dyrektorem Miejsko-Gminnego Centrum Kultury, Panią Fryderyką Małachowską. Po oficjalnym otwarciu Święta Plonów Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Pani Bernadeta Hordejuk złożyła życzenia i podziękowania rolnikom i wszystkim mieszkańcom Gminy.  Następnie Burmistrz w imieniu Rady Państwowej Izby Rolniczej wręczył  wyróżnionym puchary za wzorowe osiągnięcia w gospodarstwie rolnym Państwu Anecie i Mieczysławowi Sulich oraz Państwu Aldonie i Zbigniewowi Dubanowskim wręczył Burmistrz. Zespół lokalny  „Jezioranki” ośpiewał tegoroczne wieńce, a zaraz po ich występie, Sołectwa osobiście zaprezentowały i ośpiewały swoje wieńce dożynkowe. Jury złożone z Sołtysów poszczególnych Sołectw, wybrało spośród wieńców najładniejszy, który reprezentować będzie Gminę Zalewo podczas wojewódzkich uroczystości dożynkowych w Olsztynku.

Za „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” tegorocznego Święta Plonów uznano wieniec wykonany przez Sołectwo Rąbity. Wszystkie zaprezentowane wieńce spełniały kryteria regulaminowe konkursu i zostały docenione. Sołectwa otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Gminę Zalewo.W tym roku podczas dożynek wręczono nagrody w postaci bonów podarunkowych za najciekawszy „Witacz” o tematyce dożynkowej w Gminie Zalewo. Komisja oceniająca witacze brała pod uwagę przede wszystkim pomysł, wkład pracy, walory estetyczne, użyte materiały. W tym roku „Najciekawszym witaczem” został witacz z sołectwa:

I miejsce ex aequo UROWO i RĄBITY – po 500 zł w postaci bonu podarunkowego

II miejsce ex aequo MIĘDZYCHÓD i DUBA – po 400 zł w postaci bonu podarunkowego

III miejsce ex aequo ŚLIWA i KUPIN – po 300 zł w postaci bonu podarunkowego

Pozostałe sołectwa za udział w konkursie otrzymały również bony podarunkowe w wysokości 200 zł.

Po emocjonujących wydarzeniach na scenie pojawili się młodzi aktorzy grupy teatralnej „Koliber” prowadzonej przez Panią Wiolettę Żołądkiewicz w skeczu opartym na motywach programu Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. „Egzotyczne wakacje: gęsi, psy, kury”. W wakacyjnym składzie na scenie zalewskich dożynek wystąpili-Zuzia, Patrycja, Szymon, Igor, Nastka, Valerka, Maja. Po wesołym występie „młodych Kolibrów” przyszedł czas na zawody integracyjne, czyli „Potyczki Sołtysek i Sołtysów” prowadzone przez Pana Piotra Żołądkiewicza i Pana Tomasza Majewskiego. W tegorocznych zawodach udział wzięli Sołtysi z Bart, Boreczna, Dobrzyk, Bajd, Półwsi, Rąbit, Międzychodu, Wieprza i Kupina. Sołtysi i Sołtyski musieli wykazać się sprytem, szybkością i zwinnością. Zwycięzcą tegorocznych potyczek został Sołtys z Boreczna, Pan Krzysztof Przybylski - Radny Rady Miejskiej w Zalewie. II miejsce przedstawiciel Rady Sołeckiej z Półwsi Pani Paulina Macikowska. III miejsce Sołtys z Kupina Pan Grzegorz Blok. Laureaci otrzymali z rąk Dyrektor M-GCK w Zalewie oraz Burmistrza Zalewa pamiątkowe dyplomy i statuetki. Wszyscy Sołtysi za udział w zawodach otrzymali podziękowania i nagrody rzeczowe.

Tradycyjnie podczas obchodów Święta Plonów w Zalewie byli z nami pracownicy KRUS z Morąga. Panie prowadziły pogadankę o zachowaniu bezpieczeństwa podczas prac polowych i pracy w gospodarstwie rolnym. Na koniec spotkania przeprowadziły konkurs na temat BHP w gospodarstwie. Zgromadzeni rolnicy wraz z dziećmi chętnie wzięli udział w tym konkursie. Jury wyłoniło laureatów:

I miejsce Pan Adam Kiłyk - Murawki,

II miejsce Pan Eryk Wąsowski - Drynki

III miejsce Pani Ewa Górczyńska - Bajdy

Kolejnym miłym akcentem podczas tegorocznego Święta Plonów był występ laureatów konkursu „Przedszkolada” oraz konkursu „W Rytmie Polskiej Piosenki”. Na scenie swoje taneczne umiejętności zaprezentowały trzy grupy przedszkolne: „Sówki” z Boreczna, „Biedroneczki” i „Tropiciele” z Zalewa. Po uroczych układach tanecznych naszych najmłodszych artystów wystąpili soliści: Hubert Kujawa – Dobrzyki, Weronika Gida – Dzierzgoń, Antonina Sulewska – Łukta, Michalina Piotrowska – Łukta, Martyna Sostek – Gubławki, Nikodem Dunia – Dobrzyki, Julia Sprawka – Zalewo oraz duet Paulina i Weronika Mazurek – Dzierzgoń. Wieczór rozpoczął się tanecznie i muzycznie. Po występie laureatów przyszedł czas na koncert biesiadny zespołu „HALS” pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”. I to prawda, mimo kapryśnej aury widownia dopisała, za co szczególnie dziękujemy!!! Zgromadzeni goście bardzo chętnie śpiewali z zespołem, gdyż były to znane i lubiane utwory. Około godziny 19.00, przed publicznością wystąpił lokalny zespół „Jezioranki” w składzie: Fryderyka Małachowska, Halina Krajnik, Kamila Charkawa, Teresa Głozak, Justyna Szczurek pod kierownictwem Jarosława Łabudzińskiego. „Jezioranki” swoimi utworami poderwały publiczność do wspólnej zabawy. Po wspaniałych „Jeziorankach” publiczność wielkimi brawami przywitała zespół „Słowianki - Słowiańska krew”. Koncert Słowianek to spotkanie z folklorem, ale we współczesnym, nowoczesnym wydaniu. Publiczność wspólną zabawą i śpiewem podziękowała za występ. Po muzycznych doznaniach wielu lubianych artystów przyszedł czas na dyskotekę przy muzyce mechanicznej. Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Urząd Miejski w Zalewie oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Imprezę poprowadził konferansjer Pan Łukasz Brzostek.

Podziękowania organizatorzy kierują przede wszystkim do mieszkańców miasta i gminy Zalewo za wspólnie spędzony czas oraz przedstawicielom Sołectw Dobrzyki, Urowo, Barty i Boreczno za przygotowanie stoisk ze swojskim jadłem.

Serdecznie dziękujemy sponsorom obchodów Dni Zalewa i Święta Plonów w Zalewie 2022:

- POLIROL,

- LECH-DRÓB,

- BIOFEED,

- PUK ZALEWO - Andrzej i Łukasz Brejta,

- LEWIATAN – Agnieszka i Zbigniew Taraszkiewicz,

- DAM – ROB Zalewo,

- DELIKATESY – Czesława i Władysław Laskowscy,

- APTEKA BŁĘKITNA – Joanna Uścińska,

- Morąsko – Zalewski Bank Spółdzielczy w Zalewie,

- APTEKA ARNIKA – Krzysztof Ziemiec,

- AUTO – CZĘŚCI Dariusz Nidzgorski,

- Świat Butów i Torebek – Bożena Chodań,

- Izby Rolnicze.

Więcej zdjęć ze Święta Plonów pod linkiem:http://www.mgckzalewo.pl/n,swieto-plonow-21-08-2022r

Czytaj dalej...

Dni Zalewa - relacja

Dnia 20 sierpnia 2022 roku nad jeziorem Ewingi w Zalewie odbyły się tegoroczne DNI ZALEWA.

Od samego rana, a dokładnie od godziny 9:00 na zalewskim Orliku odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Zalewa.

W Turnieju uczestniczyło 5 drużyn. Komisja postanowiła wyróżnić zawodników w poszczególnych kategoriach:

- Najlepszy zawodnik Turnieju Piłki Nożnej – Jakub Błaszczyk,

- Najlepszy Bramkarz Turnieju Piłki Nożnej – Dariusz Ornowski

  Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – drużyna „ Dobre Chłopaki z Legnicy”

II miejsce –  drużyna „Orlik Żurawiec”

III miejsce –  drużyna „Konstal Iława”

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wspólnie wręczyli im gospodarze tegorocznego święta Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński oraz Dyrektor M-GCK w Zalewie Pani Fryderyka Małachowska.

  O godzinie 13:00 Burmistrz Zalewa Marek Żyliński wraz z Panią Dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Zalewie uroczyście powitali zgromadzonych gości i oficjalnie otworzyli tegoroczne „DNI ZALEWA i ŚWIĘTO PLONÓW 22”. Konferansjerem tegorocznego święta był znany z poprzednich lat Pan Łukasz Brzostek.13:30 to godzina, na którą czekały wszystkie Sołectwa i publiczność. Tegoroczny Turniej Sołectw poprowadził Pan Ryszard Zakrzewski i Pan Andrzej Krzykowski . W turnieju udział wzięło 11 Sołectw - Boreczno, Półwieś, Duba, Barty, Rąbity, Wieprz, Śliwa, Urowo, Bajdy, Kupin i Dobrzyki. Wszystkie drużyny startowały w 6 konkurencjach - regaty kajakowe, rzut rzutką ratowniczą, przejście po transporterach, skakanka, bieg w workach i przeciąganie liny. Cały turniej odbył się pod czujnym okiem jurorów oraz licznie zgromadzonej publiczności i dostarczył wszystkim niesamowitych emocji, było głośno, szybko, mocno, gorąco, no i przede wszystkim wesoło. Komisja po zliczeniu punktów zdobytych przez drużyny wyłoniła zwycięzców :

I miejsce i nagrodę w wysokości 10,000 zł – Sołectwo Dobrzyki

II miejsce i nagrodę w wysokości 7,500 zł – Sołectwo Barty

III miejsce i nagrodę w wysokości 5,000 zł – Sołectwo Boreczno

Pozostałe Sołectwa za udział w turnieju również otrzymały bony podarunkowe w wysokości 500 zł. Wszystkim uczestnikom turnieju osobiście pogratulowali Pan Burmistrz i Pani Dyrektor M-GCK w Zalewie. W godzinach od 14:00 do 17:00 w sali konferencyjnej w zalewskiej Ekomarinie odbyła się konferencja popularno - naukowa pt. „Flisacy w Zalewie”. Organizatorem tego spotkania było Towarzystwo Miłośników Ziemi Zalewskiej. Podczas tegorocznych Dni Zalewa na głównej scenie odbył się niesamowicie interesujący i ciekawy „Pokaz Piłkarskich Sztuczek” w wykonaniu Pawła Skóry. Zabawy oraz ciekawe manipulacje z piłką, które zaprezentował nam Pan Paweł zaimponowały naszym widzom, wielu i tych młodych i tych starszych sportowców chciało by tak umieć wykonać  choć kilka sztuczek. Pokaz był bardzo ciekawy, za co serdecznie dziękujemy. Kolejną, niesamowicie wyczekiwaną niespodzianką, był Koncert Zespołu „PLAYBOYS”. Grupa PLAYBOYS to istniejący od 2013 roku skład wykonujący muzykę gatunku disco-polo. Obecnie zespół tworzy trio - Kuba Urbański (lider), Przemysław Kordziński (gitara) oraz Jakub Kusiński (perkusja). Ich najbardziej znane hity to „Lejde”, „Nasza noc”, „Wchodze na parkiet” czy „Ile czekać mam”. Nasza publiczność, niestety, musiała czekać na ich występ aż 2 lata, gdyż wcześniejsze spotkanie uniemożliwiła pandemia. Ale wreszcie doczekaliśmy się. Zabawa była niesamowita i aż żal było rozstawać się z „chłopakami”. „Playboys” bardzo serdecznie Wam DZIĘKUJEMY!!! Po wspaniałym, pełnym niesamowitych emocji koncercie” chłopaków”, przyszedł czas na nasze „dziewczyny”, a mianowicie Martynę Sostek i Julię Sprawka. Dziewczyny kolejny raz „dały czadu”. W koncercie „Bitwa na głosy” zaprezentowały nam znane utwory” Nie żałuję” Edyty Geppert, „Zatańczysz ze mną” Krzysztofa Krawczyka, „Słowianie” i „Mniej znaczy więcej” – Cleo oraz „Kot bez ogona”, „Kwiat jabłoni”, „Probablemente” , „Miasto”. Dziewczyny jesteście wielkie BRAWO WY!!! Poprzeczka idzie coraz wyżej. Za nami już dwa koncerty na bardzo wysokim poziomie, a tu nagle „kolejna petarda”. Nasza zalewska publiczność mimo deszczu, mimo burzy dzielnie i cierpliwie czekała na występ Wojciecha Gąsowskiego.Pan Wojciech przypomniał swoje najbardziej znane przeboje. Publiczność żywiołowo reagowała na koncert z artystą, śpiewała wspólnie z nim piosenki, między innymi niezapomniane "Gdzie się podziały tamte prywatki" oraz wiele, wiele innych. Były również bisy. Po tak wspaniałym koncercie nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie godzina 21:00 to dobry czas, by rozpocząć zabawę taneczną z zespołem „BRASS”. Publiczność miała okazję tańczyć, bawić się w rytmie znanych i lubianych przebojów oraz ci odważni mogli już przygotowywać się do konkursu tanecznego o puchar Dyrektora M-GCK w Zalewie. Około godziny 23:00 nasza licznie zgromadzona publiczność miała okazję uczestniczyć w przepięknym pokazie tańca towarzyskiego w wykonaniu Ewy Pukis i Marcina Felczaka – Finalistów Mistrzostw Polski FOCUS Olsztyn. Po pokazie mistrzów pod sceną zgromadziło się 10 par konkursowych i ruszyli w rytmie disco do boju. Komisja  wyłoniła 3 zwycięskie pary, nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie pary pokazały na co ich stać – a było na co popatrzeć. Po rozdaniu nagród finalistom konkursu, cała widownia ruszyła do tańca przy muzycznej zabawie z zespołem BRASS. Dziękujemy, że mimo kapryśnej pogody i deszczu byliście tego dnia z nami.

Więcej zdjęć z Dni Zalewa pod linkiem:http://www.mgckzalewo.pl/n,dni-zalewa-22 

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS