lipiec 2023 - ZALEWO

Puchar Mazur w Palanta w Jaśkowie

W dnia 22-23 lipca 2023 r. w Jaśkowie odbył się Puchar Mazur w Palanta. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn, tj. dwie drużyny z Trójmiasta, drużyna z Warszawy, a także dwie drużyny gospodarzy. Turniej został rozpoczęty przywitaniem każdej z drużyn, po czym kapitanowie wylosowali numerki do tabeli rozgrywek, które były prowadzone systemem gry "każdy z każdym". Między meczami zawodnicy i mieszkańcy Jaśkowa mogli zjeść pyszną zupkę, a po rozgrywkach zostało zorganizowane ognisko  z kiełbaskami. Pogoda też w niczym nie przeszkodziła, bo zawodnicy przetrwali nawet burzę. Puchar Mazur 2023 powędrował do Trójmiasta dla drużyny A, zaraz za nimi znalazło się Trójmiasto drużyna B. Trzecie miejsce zdobyła Warszawa. Nagrody indywidualne zdobyli gracze z Trójmiasta, tj. Roksana Spryszyńska i Kacper Oszmian.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się w Jaśkowie.

Czytaj dalej...

Zalewski Pchli Targ

W niedzielę 16 lipca 2023 r. w na placu przy scenie letniej w Zalewie odbył się „Pchli Targ”. Można było sprzedawać, kupować lub wymieniać, dając przedmiotom „drugie życie”. Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny.

„Pchli Targ” okazał się świetną lekcją ekologii i przedsiębiorczości dla najmłodszych, którzy pod czujnym okiem dorosłych pozbywali się swoich skarbów (zdobywając przy tym często pierwsze w życiu pieniądze!). Na prowizorycznych stoiskach można było znaleźć przede wszystkim zabawki, odzież, książki, sprzęt sportowy, lampy, kinkiety oraz wiele innych drobiazgów.  

Serdecznie zapraszamy na kolejny „Pchli Targ” już 27 sierpnia 2023 roku!  

Czytaj dalej...

Najlepsze uczennice z terenu Gminy Zalewo

 

Jak co roku, w Urzędzie Miejskim w Zalewie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Burmistrza Zalewa najlepszym uczennicom naszej Gminy.Ze względu na wyjazd jednej z laureatek na wakacje uroczystość odbyła się w dwóch terminach: 11 i 18 lipca 2023 r.Na sali sesyjnej Burmistrz Marek Żyliński spotkał się z najlepszymi uczennicami naszej gminy, ich rodzicami i wychowawcami. Nagrodą Burmistrza zostały uhonorowane trzy uczennice:

1. Emilia Jaroszewska – absolwentka Szkoły Podstawowej w Dobrzykach.

Średnia ocen na świadectwie – 6,00. Wynik końcowego egzaminu:

- język polski – 91 %

- matematyka – 96 %

- język angielski – 100 %

2. Karolina Zofia Białaś – absolwentka Szkoły Podstawowej w Bartach.

Średnia ocen na świadectwie

- 5,78. Wynik końcowego egzaminu:

- język polski – 91 %

- matematyka – 92 %

- język angielski – 96 %

3. Elżbieta Pietrasik – absolwentka Zespołu Szkół w Zalewie.

Średnia ocen na świadectwie – 5,56. Wynik końcowego egzaminu:

- język polski – 87 %

- matematyka – 96 %

- język angielski – 98 %

Burmistrz pogratulował tegorocznym zdobywczyniom prestiżowej nagrody, życzył im sukcesów w dalszej edukacji i spełnienia marzeń, podziękował rodzicom za trud jaki włożyli w wychowanie córek i stworzenie im warunków do osiągnięcia sukcesu. Podziękował również wychowawcom klas za zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą.

Czytaj dalej...

Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert na wykonanie w roku 2023 zadania publicznego Gminy Zalewo w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej polegającego na promocji kultury fizycznej w zakresie lekkoatletyki

W otwartym konkursie ofert na wykonanie w roku 2023 zadania publicznego Gminy Zalewo w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej polegającego na promocji kultury fizycznej w zakresie lekkoatletyki, ogłoszonym dnia 25 maja 2023r., wybrano do realizacji ofertę Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ikar”, Dobrzyki 25, 14-230 Zalewo pn. „Organizacja i prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z zakresu lekkoatletyki” oraz przyznaje się dotację w wysokości 3.000,00 zł.

 

 

Czytaj dalej...

Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert na wykonanie w roku 2023 zadania publicznego polegającego na organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych wraz z programem profilaktyki uzależnień

W otwartym konkursie ofert  na wykonanie w roku 2023 zadania publicznego Gminy Zalewo z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, polegającego  na organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych wraz z programem profilaktyki uzależnień, ogłoszonym dnia 14 czerwca 2023r., wybrano  do realizacji ofertę Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras, ul. Kościelna 5A lok. 1, 20-307 Lublin pn. „Wypoczynek letni dzieci i młodzieży z terenu Gminy Zalewo” oraz przyznaje się dotację w wysokości  20.000,00 zł.

 

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS