Asia

Asia

Zaproszenie na Puchar Mazur w Palanta 2024 w Jaśkowie

Już w najbliższą sobotę, 20 lipca, na boisku w Jaśkowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe – Puchar Mazur w Palanta. Turniej, który rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do wieczora, przyciągnie drużyny z całej Polski, w tym również utytułowanych Mistrzów Polski PSPal Trójmiasto.

Historia Palanta - polski ojciec baseballu

Palant to gra, która ma głęboko zakorzenione tradycje w polskiej kulturze. Pierwsze zapiski dotyczące tej gry pochodzą z 1427 roku, co czyni ją jedną taką tradycją w Polsce. Warto zaznaczyć, że Palant uznawany jest (Norman Davies) za protoplastę baseballu – popularnego dziś na całym świecie. Sama nazwa pochodzi o starowłoskie pallante - grający piłką.

Jaśkowo to dawni Mistrzowie Polski

Jaśkowo, miejsce tegorocznego turnieju, to nie tylko malownicza miejscowość, ale także siedziba dawnych Mistrzów Polski z 2018 roku. Drużyna z Jaśkowa, choć obecnie w fazie przebudowy, z pewnością będzie chciała zaprezentować się jak najlepiej przed własną publicznością. Jak poradzą sobie na własnym terenie, to pytanie, które elektryzuje wszystkich lokalnych kibiców.

Sportowa rywalizacja i atrakcje dodatkowe

Puchar Mazur z Palanta to nie tylko emocjonujące rozgrywki sportowe, ale również okazja do integracji społeczności lokalnej oraz przyjezdnych gości. Organizatorzy zadbali o atrakcje dodatkowe, w tym tłumaczenie zasad gry przez doświadczonego konferansjera, co z pewnością pomoże nowicjuszom zrozumieć zasady tej pasjonującej gry.

Zaproszenie na turniej skierował również Burmistrz Zalewa.

Przyjdź i Kibicuj

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech Puchar Mazur z Palanta stanie się dla nas wszystkich świętem sportu i okazją do wspólnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze.

Przyjdź, kibicuj i poznaj na nowo tę wyjątkową grę, która od wieków łączy pokolenia Polaków.

 

1
0
0
s2smodern

Najlepsi uczniowie z wizytą u Burmistrza

12 lipca 2024 r. Burmistrz Zalewa Pan Piotr Pietrasik gościł w Urzędzie Miejskim w Zalewie absolwentów Szkół Podstawowych z Naszej gminy którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Najlepszym uczniem w Gminie Zalewo jest Adam Jaroszewski, absolwent Szkoły Podstawowej w Dobrzykach. Średnia ocen na świadectwie Adama to 5,78. Wynik egzaminu zewnętrznego też jest imponujący: j. polski – 85%, matematyka – 100%, j. angielski – 98%. Drugie miejsce zajęła Jagna Mysiakowska, absolwentka Zespołu Szkół w Zalewie. Jagna uzyskała średnią ocen w wysokości 5,5. Na egzaminie zewnętrznym z j. polskiego uzyskała 96%, z matematyki – 80%, z j. angielskiego – 89%. Trzecie miejsce należy do Antoniny Tarnowskiej, absolwentki Szkoły Podstawowej w Borecznie. Średnia ocen na świadectwie Antoniny to 5,72.Z egzaminu ósmoklasisty uzyskała: j. polski – 87%, matematyka – 76%, j. angielski – 78%. Nagrodzonym uczniom w tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli rodzice oraz wychowawcy. Burmistrz Zalewa gratulował uczniom osiągniętych wyników, życzył powodzenia w dalszej edukacji oraz wyraził nadzieję, że po skończonej nauce wrócą w rodzinne strony.

1
0
0
s2smodern
Subskrybuj to źródło RSS