Wieczornica muzyczno - poetycka w M-GCK Wyróżniony

Wieczornica muzyczno - poetycka w M-GCK

 

 

17 marca 2022 r. o godzinie 17:00 w Miejsko Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbyła się niezwykła wieczornica, która zorganizowana była pod patronatem Burmistrza Zalewa. Na sali widowiskowej zebrali się mieszkańcy, którzy chcieli wyrazić swoją solidarność z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy, bestialsko zaatakowanymi przez putinowski reżim. Młodzi artyści słowem i piosenką próbowali ukazać, że mieszkańcy Zalewa są całym sercem z Ukrainą. Z ust naszej młodzieży usłyszeliśmy, że:

Świat nie potrzebuje

Heroicznych czynów,

By dostrzec w Tobie

Ludzką twarz.

Wystarczy,

Że zamiast zaciśniętej pięści

Wyciągniesz przed siebie

Otwartą dłoń.

Nie potrzebuje też

Twoich deklaracji,

Czasami pustych słów, którymi

Karmisz sumienie.

Wystarczy,

Że zamiast krzyczeć

O doznanej niesprawiedliwości,

Zakaszesz rękawy w ciszy.

Wypełnij pustkę działaniem.

Napełnij czas troską.

Bądź dla siebie,

Lecz bądź też dla innych.

Bo by stać się kimś,

Nie trzeba być bohaterem.

Wystarczy pozostać człowiekiem...

 

Było nastrojowo, nostalgicznie i solidarnie. Na apel – „Pomóżcie pokazać, że wspieramy Ukrainę" – odpowiedzieli nie tylko aktorzy z Kolibra, ale też uczniowie zalewskiej szkoły oraz jej absolwenci, którzy chętnie wsparli występ swoim talentem, a także Pani sołtys sołectwa Wieprz wraz z córką. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia wraz z nami wyrazili swoją solidarność z Ukrainą, gdyż każdy z nas potrzebuje wsparcia, a przybiera ono wiele różnych obliczy.

 

Podczas Sesji Rady Miejskiej w Zalewie w dniu 30.03.2022 r. Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński oraz w-ce przewodniczący Rady Miejskiej Pan Krzysztof Gawyś wręczyli kwiaty Pani Wiolecie Żołądkiewicz reżyser wieczornicy, dziękując za bardzo twórcze i  nastrojowe spotkanie.  

Ostatnio zmienianyśroda, 06 kwiecień 2022 12:08
1
0
0
s2smodern
Powrót na górę