Obchody Święta Niepodległości w Zalewie Wyróżniony

Obchody Święta Niepodległości w Zalewie

Dnia 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu. Rozpoczęto przygotowania do powołania koalicyjnego rządu, w skład którego mieli wejść przedstawiciele polskich stronnictw politycznych.
W ramach obchodów Święta Niepodległości, w piątek 11 listopada 2016r. w kościele p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Zalewie, odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Stanisław Gajewski. We mszy udział wzięli mieszkańcy gminy, Burmistrz Zalewa, przedstawiciele Rady Miejskiej w Zalewie, a także poczty sztandarowe szkół z terenu gminy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalewie. Przewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Parzyszek wraz z Burmistrzem Zalewa Markiem Żylińskim złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.
Cześć artystyczna uroczystości odbyła się w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie. Po raz kolejny można było posłuchać niezwykłego recitalu pieśni patriotycznych. Podczas uroczystości odbyło się spotkanie autorskie z aktorem teatralnym, telewizyjnym oraz muzykiem Jackiem Borkowskim. Na scenie zaprezentowali się również młodzi zalewscy artyści z inscenizacją teatralną pt. „Miejcie Nadzieję” połączoną z najpiękniejszymi polskimi pieśniami narodowymi. Na zakończenie spotkania piosenki patriotyczne wykonał również zalewski zespół „Jezioranki”. Cały dzień upłynął w doniosłej i patriotycznej atmosferze.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 17 listopad 2016 10:01
1
0
0
s2smodern
Powrót na górę