październik 2022 - ZALEWO

Gmina Zalewo z wybraną koncepcją architektoniczno-budowlaną

Członkowie Sądu Konkursowego wyłonili najlepszą koncepcję architektoniczno-budowlaną na budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną w Zalewie. Dzięki wybraniu koncepcji inwestycja jest coraz bliższa realizacji. Sąd Konkursowy odbył się 19 września w celu wyłonienia najlepszej pracy dla inwestycji w Zalewie. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa realizuje na terenie Gminy Zalewo zadanie, jakim jest wybudowanie mieszkań o umiarkowanym czynszu. Zwycięzca został Mateusz Adamczyk BUDCUD. Członkowie Sądu konkursowego nie mieli prostego zadania, ponieważ wszystkie nadesłane prace były interesujące i każda z nich spełniała kryteria wskazane w Regulaminie Konkursu, jednak znalazły się plusy i minusy, które zadecydowały o ostatecznym wyniku. By wybrać tę koncepcję, która zasługuje na miano najlepszej należało dokładnie przeanalizować i porównać nadesłane prace. Po ożywionych dyskusjach i uważnej ocenie sąd zdecydował o wynikach konkursu:

  1. Mateusz Adamczyk BUDCUD
  2. Technobeton Sp. z o.o.
  3. Jan Ledwoń i Architekci

Wszystkie trzy prace zasługują na uznanie, ponieważ zaprezentowane rozwiązania architektoniczne charakteryzowały się wysoką estetyką oraz funkcjonalnością, co pozwoliło bardzo optymistycznie spojrzeć na realizację planowanej budowy. W uzasadnieniu  wybranej wygranej pracy możemy znaleźć takie argumenty, jak:                                                                         

– wykorzystanie w pełni potencjału terenu ujętego w zadaniu;                                                                                                       

– nieskomplikowana bryła budynku połączona ze sprawdzonymi niezawodnymi rozwiązaniami inżynierskimi;                           

– maksymalne wykorzystanie powierzchni budynku na cele mieszkaniowe;                                 

– urbanistyczne możliwości prowadzenia następnych inwestycji na terenie objętym zadaniem.

Gratulujemy uczestnikom tego konkursu i dziękujemy za udział w nim. Wierzymy, że już niedługo ruszą prace budowlane, byśmy mogli jak najszybciej zobaczyć wygraną koncepcję w rzeczywistości. – komentuje Prezes Zarządu – Grzegorz Paciulan.

 

Zdjęcie: SIM-KZN

 

 

 

Czytaj dalej...

Odpady rolnicze - ogłoszenie

Zainteresowani rolnicy, proszeni są o kontakt telefoniczny: 500 227 102 lub 797 876 113; lub mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w celu ustalenia terminu i warunków odbioru oraz kwestii związanych z dokumentacją przekazania odpadów. Firma Frabal z każdym Rolnikiem skontaktuje się indywidualnie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS